fbpx

Sotsiaalmeedia turunduse mõõdikud, mida tuleks jälgida

Sotsiaalmeedia turundus võimaldab ettevõtetel jõuda oma sihtgrupini kiiresti ja tõhusalt. Kuid sotsiaalmeedia turunduse edukuse mõõtmiseks on vaja jälgida erinevaid mõõdikuid. Selles blogipostituses räägime, millised on need olulised mõõdikud, mida jälgida.

Ulatus

Ulatus on oluline mõõdik, mis mõõdab inimeste arvu, kes näevad Sinu sisu. Ulatus on oluline, kuna see aitab mõista, kui palju inimesi sisuga kokku puutub. Ulatuse mõõtmiseks on olemas erinevad tööriistad, nagu näiteks Facebook Insights ja Instagram Insights.

Kaasatus

Kaasatus ehk engagement on mõõdik, mis mõõdab, kuidas inimesed sisuga suhtlevad. Kaasatuse mõõdikud hõlmavad meeldimisi, kommentaare, jagamisi ja muud. 

Konversioonid

Konversioon on mõõdik, mis mõõdab, kui palju inimesi teeb Sinu soovitud tegevust pärast sisu nägemist, näiteks ostab, registreerub, võtab ühendust jne. Konversiooni mõõtmiseks on olemas erinevad tööriistad, nagu näiteks Google Analytics ja Facebook Pixel.

Klikid (CTR)

CTR on mõõdik, mis mõõdab, kui palju inimesi klõpsab sisus olevatel linkidel. CTR on oluline, kuna see aitab mõista, kui hästi sisu suunab inimesi veebisaidile või muule soovitud sihtkohale. 

Investeeringu tasuvus (ROI)

ROI on mõõdik, mis mõõdab sotsiaalmeedia turunduse investeeringute tasuvust. ROI on oluline, kuna see aitab mõista, kui palju raha Sa teenid iga sotsiaalmeedia turunduse investeeringu kohta. ROI arvutamiseks on vaja arvestada kõiki sotsiaalmeedia turundusega seotud kulusid ja tulusid.

Kokkuvõte

Sotsiaalmeedia turunduse mõõdikud on olulised, kuna need aitavad mõista, kuidas sotsiaalmeedia kanalid, sisu ja strateegia mõjutavad ettevõtte eesmärke. Ulatus, konversioonid, CTR ja ROI on olulised mõõdikud, mida tuleks jälgida. Sotsiaalmeedia turunduse mõõdikute jälgimine aitab ettevõtetel ja oma sotsiaalmeedia turunduse strateegiat ja tulemusi parandada.

Jaga seda postitust

Loe ka teisi blogipostitusi

Turundusmeister OÜ
Jõgevamaa, Vaimastvere
Registrikood: 16794551

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias!
Scroll to Top

Soovid viia oma Turunduse uuele tasemele?
Võta meiega ühendust